Kolejny udany Dzień Otwarty Uniwersytetu Zielonogórskiego za nami! Wczoraj, 17 października br., przedstawiliśmy naszą uczelnię aż ok. 1400 kandydatom na studia z niemal 50 szkół z województw: lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Co ważne, zjawiły się wszystkie zielonogórskiego szkoły średnie. Było gwarnie, wesoło i ciekawie!
Dzień Otwarty promował ofertę na rok akademicki 2024/25. Szata graficzna ulotek i plakatów przedstawiała nową kolorową kampanię. W końcu na UZ – do wyboru, do koloru! Poza poznaniem blisko 70 kierunków, jakie oferujemy, uczestnicy wydarzenia mogli poczuć namiastkę studenckiego życia, biorąc udział w wykładach czy też przyglądając się działalności kół naukowych.
Na stoiskach dwunastu wydziałów kandydaci mogli odkryć ofertę dydaktyczną i naukową naszego uniwersytetu oraz dowiedzieć się, na jakim wydziale będą studiować w zależności od wybranego kierunku. Poza tym przedstawiciele wydziałów przygotowali wiele intersujących pokazów, prezentacji, quizów czy konkursów, w których uczniowie z chęcią uczestniczyli.
Koła Naukowe spisały się równie dobrze, oferując szereg atrakcji i wychodząc do gości z pozytywną energią i otwartością. Reprezentanci organizacji studenckich zachęcali do wybrania UZ, udzielali informacji o studiach na bazie własnych doświadczeń oraz o możliwościach, jakie daje przynależność do kół.
Wykłady popularnonaukowe przyciągnęły setki słuchaczy. Sale wypełniły się po brzegi. Tym razem uczestnicy mogli wysłuchać prelekcji na następujące tematy:
- Auto-Tune i inne grzechy popu – w wykonaniu dra Stanisława Leśniewskiego,
- Grafika w grach komputerowych: wczoraj i dziś (i jutro) – w wykonaniu dra hab. inż. Marka Sawerwaina, prof. UZ,
- Psychologia a zdrowie psychiczne. Jak uczenie się psychologii sprawia, że stajemy się szczęśliwi – w wykonaniu dra Marcina Florkowskiego,
- Sztuczna inteligencja - szansa czy zagrożenie? – w wykonaniu dra Jarosława Wagnera,
- Wpływ piłki nożnej na kształtowanie się tożsamości narodowej – w wykonaniu dra Piotra Małczyńskiego,
- Od żywego trupa po pięknego młodzieńca. Historia wampiryzmu na podstawie dzieł literatury popularnej – w wykonaniu dra Krystiana Saji.
Dzięki obecności pracowników innych jednostek, takich jak Biuro Rekrutacji czy Dział Współpracy z Zagranicą, młodzież mogła również m.in. dowiedzieć się, jakie są zasady rekrutacji na UZ oraz zapytać o zagraniczne wyjazdy studenckie w ramach Programu Erasmus+.
Dziennikarz Akademickiego Radia Index - Mateusz Kasperczyk przez całą imprezę prowadził rozmowy z wystawcami i na bieżąco informował, co i gdzie się dzieje.
Podczas wydarzenia można było też spotkać naszą uczelnianą maskotkę – OrłUZa, która wręczała gościom kolorowe długopisy i po raz kolejny cieszyła się powodzeniem wśród chętnych do zdjęć.
Za to my, jako organizatorzy, sprawowaliśmy pieczę nad całym wydarzeniem, a poznać nas można było po charakterstycznych, pomarańczowych bluzach z OrłUZem.
Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy w następnym roku!
Pełna relacja zdjęciowa jest dostepna na: uz.zgora.pl.